Члени ОЗО допомогли затримати групу злодіїв-викрадачів велосипедів у Львові

1393880_450446521734742_716055857_n

Багато наших друзів, а той ми самі мали сумний досвід викрадення улюблених двоколісних друзів. З такою ж ситуацією стикнувся один з львівських пластунів ст.пл. гетьманський скоб Роман Лозинський, ОЗО , який не розгубився і разом з друзями-пластунами (членами Ордену Залізної Остроги) не тільки відшукали крадений велосипед, але й передали до рук міліції злодія, який у себе в квартирі зберігав ще шість (!) інших викрадених раніше велосипедів.

Ось історія, яку Роман розмістив в себе на сторінці у Facebook (стилістика і емоції збережено):

Історія одного ровера. І одного хлопчини з 11-ма друзями. Або як відшукати вкрадений велосипед за 7 днів.

Прошу поширити, аби всі знали як чинити при крадіжці велосипеду і ніколи не здавались.

7 жовтня (понеділок) – в 12.00 я традиційно залишив свого “GT avalanche 3.0” на університетській велостоянці, яка, як потім виявилось, є абсолютно незахищеною. Вже в 15.00 наступив повний ступор – а ровера то нема. Вкрали.

Наступного дня, ідучи на пари (після яких планував зайти у відділок, щоб написати заяву про крадіжку), біля вело-стоянки побачив засмученого хлопця, який тримав у руках перекушений велозамок. А на стоянці лежав ще один. Дзвінок 102, наряд, протокол, слідчо-оперативна. До моєї пропажі додались ще два крадених байки. Після того написав заяву, не надто вірячи, що міліція щось добре зробить.

Репости – це фігня? Ні, дорогі мої! Дякую всім-всім, хто зовсім неочікувано впродовж двох діб підтримав мене – 150 репостів ВКонтакті та ще 140 на Фейсбуці зробили чималий резонанс. Люди скидали мою новину на різні вело-форуми, спеціалізовані пабліки та сайти. Навіть один журналіст написав статтю про вело-шахрайство з посиланням на мою біду. Це спрацювало!

11 жовтня (п’ятниця) – після перемоги України над поляками та інших небилиць мені приходить повідомлення від далекого знайомого Данила Гери (пластуна з куреня ім. Івана Багряного – прим. ред.). Очевидно, що інформація до нього потрапила не від мене, а від одного з репощиків.

Його меседж містив посилання на сайт “slando.lviv”, де продавався ідентичний моєму ровер. Нерви дістали мене у кожному м’язі, органі і звивині. Один з ніпелів нестандартний, такий як я встановлював додатково. Це воно. Мабуть. 00:30 – дзвінок до Колоба: “моє пояснення – відповідь Ромка: рано всьо організую”. Неспокійний сон, тремтливий ранок. Є! Додзвонився до крадія. Домовились. 20:00, “Метро” на Городоцькій.

А далі найцікавіше. Друзі – це ті, з ким ти не лише святкуєш, але й які допомагають тобі безкорисливо. Дякую ще раз дуже водію вечора Шльомі, Колобу, який домовився з тіпом і всім, хто підтримали: Павук, Сем, Глам, Гуцул, Павло Дідула зі своїм другом, Зевсу і впищику Студіличу (прим. пластуни, члени куреня Орден Залізної Остроги). Ну і свому братові, який неочікувано…

Розбились на групи по периметру, очікуємо зустріч. Один момент і ми бачимо його. Машина зі мною та Шльомою проїжджає повз нього і я бачу – мій ровер. Другий раз – точно мій. Третій раз – беремо його. Шльома тримає руль, я кажу: ”злазь з ровера”, дивлюсь номер рами і кажу: “ровер крадений”. Той тікає, біжить – брат з кущів вибігає і кидається на нього. Через хвилину навколо 10 людей. Стідулич був десь не там Наручники з ремня і дзвінок 102 – 4 хвилини і його садять до міліціянтів. Оформлення, відділок. Начесав, що купив на “Шуварі” за 1500 в двох невідомих з рук. Та-та-та. Райвідділ, “пальчики”, затримання. Якась лише 00:00 і я виходжу з відділку зі своїм незмінним GT. Дякую Сватіку, що під’їхав підстрахувати, ну і звісно Шльомі, Сему і Павуку, які дочекались до кінця. До кінця!

14 жовтня (рівно тиждень після крадіжки) на допиті затриманий нами таки розколовся і здав дядька 30-річного, до якого на Кульпарківську завітала міліція і затримала з підозрою у крадіжці. Він признався, що вкрав мого ровера і невідомо як, але віддав ще 6 крадених велосипеді. Думаю, що вони змовники і крали разом, але за свідченнями то знайомі і просто один в іншого купив ровер. Результат – наразі 2 роки умовно, а якщо ще 1-2 крадіжки підтвердяться, то 3 роки за ґратами.

16жовтня (середа) – з шести роверів, які знайшли в хаті крадія вже два ровери знайшли своїх власників, крім мого. Доля реши покищо невідома, але надіюсь, що всі повернуться до господарів. До мене вже звернулися 5-6 людей зі своїми втратами.

Я їх скоорденовую до слідчої.
Практичні поради:

1) Ніколи не здавайся!
2) Купив велосипед – купуй ланцюговий замок. Тросикові і т.п. – на смітник!
3) При купівлі ровера обов’язково зберігати документи:чек та гарантію, номер рами і т.д.
4) Якщо у вас вкрали байк – одразу їдьте за документами та пишіть заяву у відділок. Обов’язково!
5) Репостити про крадіжку – неодмінно всім і всюди. Це діє – точно!
6) Моніторити всі джерела продажів: “Ваш магазин” / аукро / Slando / вело-барахолки в соц. мережах і на форумах.
7) Якщо знайшли в неті ровер – вам повезло і ви мусите організувати групу друзів (5-10 людей, щоб перестрахуватись) і “накрити” продавця (досвідчена група захоплення “ОЗО і друзів” готова долучитись)

Прошу до поширення.

Всім дякую – я щасливий!

В Єдності Сила! Численні вишколи, табори та алярми не пройшли намарно!

ст.пл. гетьм. скоб Роман Лозинський, ОЗО

Джерело: scouting.org.ua

Вгору